image

Bir şarkı söyle içinde “Şirketim Beni Seviyor” olsun

Bir şarkı söyle içinde sen, ben ve biz olalım. Sesinin kalın veya ince olması hatta detone olması hiç önemli değil sen yeter ki bir şarkı söyle, bende senden cesaret alarak sesimi sana duyurabileyim. Şarkı söylememi beklemeden sen bir şarkı mırıldan ki ben ansızın hiçbir şey düşünmeden sana katılabileyim. Solist olduğunu bilerek ama aynı zamanda koro olmanın cazibesini bana hissettirerek söyle ki sana senkronize olmanın mutluluğunu yaşayabileyim.

Bazen sessiz kalabilirim, bazen şarkının sözlerini unutabilirim. Bazen sen bilmesen de kendi çekincelerimin esiri de olabilirim ama lütfen sen şarkı söylemeye ve beni koroya davet etmeye devam et.

Şarkın içinde şu anki hallerimizde olsun ama geleceğe dair umutlarımızda. Şarkı söylerken hayal kurmama, şarkının beni alıp diyar diyar dolaştırmasına izin ver.

Bir şarkı söyle dilime plesenk olsun eve vardığımda ailemle birlikte söyleyeyim. Çocuklarım gülümseyerek bu şarkıyı okulda arkadaşlarına okusun.

Bir şarkı söyle içinde senin sesin, benim nefesim, bizim emeğimiz olsun orkestraya hiç gerek kalmadan seslerimizi tüm evren dinlesin. En kararsız ve stresli anımda sarılabileceğim ve bir şarkı olsun. Sen hep söylemesen de o şarkı hep kulağımda çınlasın, aklımda yer bulsun.

Bir şarkı söyle içinde sorun değil çözüm, kaos değil plan, benlik değil birlik olsun.Bir şarkı söyle içinde üretimden gelen mutluluk olsun.

Her şey bir şarkıyla başlar. Doğarken annemizin huzur veren özlem dolu sesi, süt emerken ağzımızdaki doymuşluğun verdiği mutluluğun lakırtısı.. Yatarken babamızın bize okuduğu ninni, partnerimizle dans ederken duyduğumuz şarkı, sır sohbetlerde kulağımıza gelen fısıltı, âşık olurken, evlenirken veya ayrılırken duygularımıza tercüman olan melodi.

Bazen susarsın şarkılar konuşur bazen gerçekten susarsın ağıtlar konuşur bazen uzaklara dalarsın şarkılar onu sana getirir. Bazen ayağa kalmak koşmak istersin müzik sana azmini sunar bazen saz olur, mey olur seni coşturur.

Personel eğitimleri; çalışanın kişisel - mesleki ve takım olarak gelişimini sağlamak için vardır. Bu demek oluyor ki çalışan eğitimi yaşamına bir şarkı gibi buyur ettiğinde gelişimini sağlayabilir. Yani çalışan katıldığı personel eğitimlerinde aldığı bilgileri kendi melodisiyle beste yaptığında bilgi davranışa dönüşebiliyor. Davranışların alışkanlığa dönüşmesi şarkılar gibidir, söylendikçe sevilir, sevildikçe söylenir. İşte bu şarkının adı “Şirketim Beni Seviyor, Ben şirketimi Seviyorum” Duyanlar duymayanlara fısıldasın.

Melodisi nasıl mı? Şirketim Beni Seviyor dedim ya melodisi sensin çünkü bu şarkı sana yazılmadı bu şarkı sensin, senin yazman ve söylemen için var oldu. Haydi söyle bende seninle söylemeye geldim.

Soner Koşan 

 


Bu makale 2376 kere okundu.

Yorumlar

Yorumunuz